Linki

...

niedziela, 23 lutego 2014

PZU

PZU wykres dzienny

Na wykresie dziennym akcji PZU należących do WIG30 widzimy trend spadkowy.
Od dołka 30 stycznia kurs akcji ładnie rósł, dzięki czemu udało się popytowi dojść w rejon oporu tj 447,50PLN. Jak się okazało w ciągu paru dni to podaż ponownie przejęła inicjatywę spychając kurs PZU w rejon wsparcia Kijun-sen. Jeśli podaży uda się pokonać ten poziom to otworzy sobie drogę do możliwości przetestowania dołka z 30.01.2014.

Na wykresie dziennym to podaż ma w tym momencie przewagę. Zauważmy, że Chikou Span też wybija się dołem poprzez cenę - co dodatkowo podkreśla negatywny sentyment na walorze.Wyjście kursu ponad poziom 442,20PLN zmieni moje nastawienie do spółki na neutralne, chyba że będzie temu towarzyszyć wybicie górą z chmury (której górne ograniczanie wraz z upływem czasu przyjmuje coraz niższe wartości - do momentu, który widzimy na wykresie) to wtedy nastawienie będę zmieniał na wzrostowe.

Myślę, że warto jeszcze spojrzeć na PZU w ujęciu tygodniowym:

PZU wykres tygodniowy

Tutaj trwa trend wzrostowy, ale mamy pierwsze oznaki zadyszki. Chikou Span wskazuje na niepewność wśród inwestorów. Trzeba pamiętać, że sama zadyszka to jeszcze nie zmiana trendu i nawet jeśli podaży uda się pokonać poziom dołka. z 30.01 to jeszcze dość blisko są umiejscowione wsparcia w postaci chmury. Dopiero wybicie dołem z chmury zmieni nastawienie graczy mających dłuższy horyzont inwestycyjny.

Jeśli chodzi o poziomy decyzyjne - to w przypadku chęci kupowania - jest to poziom Senkou Span 2 z wykresu dziennego, a jeśli chodzi o krótką sprzedaż lub sprzedaż kontraktów CFD to poziom Kijun-sen z wykresu dziennego i Senkou Span 2 z wykresu tygodniowego, a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz